Видеа

Русин видел мечка покрај патот, застанал и и дал колачиња

 

Многу луѓе кога ќе видат мечка бегаат и се плашат, но кај Русите не е така. Тие застануваат, разговараат со мечките, дури и ги хранат.

 

Brown bear in the summer forest. Green forest natural background. Scientific name: Ursus arctos. Natural habitat.

Неодамна слична ситуација се случи и во Русија. Возач возел камион по пат опкружен со природа и во чија близина нема куќи. Во тоа време покрај патот имало мечка.

 

Откако мажот застанал со својот камион, мечката дошла до неговиот прозорец. Човекот го спушти прозорецот, разговараше со мечката и ја хранеше со колачиња.

Можеби ќе ве интересира

Украсни футроли за смартфон кои можете да ги направите сами

Biba

Што се случува кога професионален музичар ќе седне на улично пијано

Biba

Осум прелесни начини да ги изгубите страничните наслаги во стомачниот дел

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.