Спорт

Роналдо му фрли ракавица на Меси

Со трансферот на Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус, навивачите ширум светот останаа без директните лигашки дуели на магионичарот на Барцелона Лионел Меси и ѕвездата на Реал Мадрид.

Но, Роналдо во интервју за италијанскиот спортски весник Gazzeta dello Sport изјавува дека ги започнал неговите предизвици и дека го чека Меси во Италија да го направи истото.

Исто така, во интервјуто Роналдо вели дека секаде каде што играл тој постигнувал голови и мисли дека тој повеќе му недостасува на Меси околку обратно.

“Многу го почитувам и мислам дека е одличен играч и добро момче. Сепак, се расте преку нови предизвици, а јас мојот го најдов во Италија. Тука сум ако реши да заплови во неговиот нов предизвик”, изјави Роналдо.

Португалецот ги спореди Јувентус и Реал Мадрид и ја објасни најголемата разлика помеѓу двата клуба:

“Овде сите сме како семејство. Ако Дибала или Манџукиќ не постигнат гол, сеедно е, сите се весели, мило им е што некој постигнал гол, поединците не се сами по себе важни туку тимот”, вели Роналдо.

Слични написи

Заврши кратката фудбалска кариера на најбрзиот човек на светот

Biba

Веселин Вујовиќ и неговиот револуционерен план за спас на ракометот

Biba

Започна 26-тото Светско ракометно првенство со победа на Германија над обединетиот тим на Северна и Јужна Кореја

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.