Рома заработи казна поради дискриминирачкото навивање против Наполи

 

Италијанскиот фудбалски сојуз ја казни Рома заради дискриминирачкото навивање на нејзините навивачи на натпреварот против Наполи во Серија А.

FIGC реши да ја казни Волчицата со 12.000 евра.

Ова е втор пат во последните две години Рома да е  казнета поради недолично навивање на трибините, а истата судбина ја доживеаја и Интер, Јувентус, Милан и Лацио претходните години.

Копирањето на содржината е забрането!