Спорт

РК Работнички успешни од коло во коло

Со секое следно коло РК Работнички ги исполнува зацртаните планови. Во вчерашниот натпревар во Спортскиот центар Кале, ракометарите на РК Работнички остварија победа против ракометарите на РК Аеродром со резултат од 41:23, со резултат на полувреме 21:9.

Головите за РК Работнички ги дадоа: Христијан Милошевски даде 10 голови, Стефан Николовски 9, Никола Димитров 4, Олег Кумогоролски 4, Лука Благоветров 4, Бојан Љубевски 3, Мартин Игнов 2, Мартин Димовски 2, Мурат Куртановиќ 1, Кристијан Анастасовски 1 и Антонио Мисаилевски 1.

За РК Аеродром стрелци на головите беа: Марко Митев 8, Елвин Омерагиќ 4, Кристијан Ташевски 3, Горјан Ѓуриќ 2, Бојан Шумовски 2, Раде Станојевиќ 1, Давид Стевановски 1, Бојан Спасовски 1 и Бојан Вељановски 1.

Слични написи

Red Bull Air Race по дванаесетти пат почнува од Абу Даби

Biba

ФФМ соопшти дека се одложува стартот на Првата лига

admin

Зидан би го преземал Челзи доколку му бидат исполнети три барања

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.