Спорт

Реал Мадрид го сруши стариот рекорд за потрошени средства за трансфери

 

Реал Мадрид уште пред почетокот на преодниот рок го сруши својот стар рекорд за потрошени средства за купување на играчи.

До сега успеаја да регрутираат пет играчи за своите редови и со тоа потрошија неверојатни 317 милиони евра, со што го срушија рекордот од 2009 година, кога за истата намена потрошија 254 милиони евра.

Реал Мадрид од Челси ги земаа Хазард за 100 милиони, Лука Јовиќ од Ајнтрахт за 65 милиони, Едер Милитао од Порто за 50 милиони, Ферланд Менди од Лион за 48 милиони и Родриго од Сантос за 54 милиони евра.

 

Можеби ќе ве интересира

УЕФА реши да го воведе VAR системот и во Лига на шампиони

admin

Испадите на Мурињо немаат граници

Biba

Барселона без Дембеле против Ливерпул

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.