Select Page

Реал Мадрид го сруши стариот рекорд за потрошени средства за трансфери

Реал Мадрид го сруши стариот рекорд за потрошени средства за трансфери

 

Реал Мадрид уште пред почетокот на преодниот рок го сруши својот стар рекорд за потрошени средства за купување на играчи.

До сега успеаја да регрутираат пет играчи за своите редови и со тоа потрошија неверојатни 317 милиони евра, со што го срушија рекордот од 2009 година, кога за истата намена потрошија 254 милиони евра.

Реал Мадрид од Челси ги земаа Хазард за 100 милиони, Лука Јовиќ од Ајнтрахт за 65 милиони, Едер Милитао од Порто за 50 милиони, Ферланд Менди од Лион за 48 милиони и Родриго од Сантос за 54 милиони евра.

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.