Автомобилизам

Распоред на претставување на новите болиди во Формула 1 за новата сезона

Новата сезона за Формула 1 почнува на 17 март 2019 година, а еден месец порано тимовите ќе ги претставуваат новите болиди.

Екипата на Haas веќе го претставија своето возило со направени неколку измени генерално заради промената на својот спонзор Rich Energy.

Од водечките тимови, Mercedes и Red Bull ќе бидат меѓу првите што ќе го покажат новиот болид, а тоа ќе се случи на 13 февруари.

Предсезонските тестирања ќе започнат на 18 февруари, а баш тој ден својот нов автомобил ќе го покаже и Alfa Romeo.

На табелата се дадени сите термини за претставување на своите нови автомобили на сите учесници во натпреварувањето на Формула 1.

Слични написи

Топ 6 спортски автомобили со најдобар звук

admin

Најскапиот теренец на светот има цена од 1,9 милиони долари

Biba

Гладни за секоја кривина: претставени новиот Porsche 718 Spyder и 718 GT4

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.