Технологија

Ранчиња што ги штитат главата и грбот на бебињата

 

Следењето на секој бебешки чекор е труд кој го знаат сите родители. Стравот дека нивното дете ќе се сопне, ќе падне и ќе се повреди, е секојдневие.

За да се намали и стресот и стравот од ова, кадифениот ранец е решение за сите родители.

Направен е од памук и полиестер и дизајниран е така да ги штити главата и грбот на бебето во случај на пад.

Се прицврстуваат за бебето со подесувачки каивчиња и се прилично удобни дури и за најмалите бебиња.

Тежината на овие ранчиња е 100-200 грама и доаѓаат во најразлични бои и облици. Може да се избере меѓу пчела, панда, зајаче, прасе или куче.

Предвидени се за деца од 3 месеци па до 3 години, а цената се движи меѓу 4 и 13 долари.

 

 

Можеби ќе ве интересира

Фотографии кои покажуваат како работеле луѓето пред да се појави AUTOCAD

Biba

Дрон кој може да подигне товар 40 пати поголем од својата тежина

admin

Google ги најави новите таблети и лаптопи од серијата Pixel

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.