Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Ракометарите на Работнички ги изненадија дечињата на Инфективната клиника во Скопје

Кликнете на копчето "Сподели" и другите да го прочитаат написот.
  •  
  •  

Ракометарите на Работнички своето срце и дух, освен на теренот, го вложуваат и во хумани цели.

Вчера, 03.12.2018, година претставници на екипата на РК Работнички ги посетија дечињата хоспитализирани на Инфективната клиника во Клиничкиот центар Мајка Тереза – Скопје.

Целта на оваа посета беше да им се олесни престојот на дечињата на клиниката, да се орасположат и насмејат. Ракометарите на децата им подарија играчки и мечиња.

Посетата помина во весело расположение, со многу детски насмевки и радосни срца.

Клубот Работнички им се заблагодарува на главната сестра на Инфективна клиника Зорица Љубициќ и на физиотерапевтот Велимир Тричковски, за топлиот пречек.