Спорт

Ракометарите на Работнички ги изненадија дечињата на Инфективната клиника во Скопје

Ракометарите на Работнички своето срце и дух, освен на теренот, го вложуваат и во хумани цели.

Вчера, 03.12.2018, година претставници на екипата на РК Работнички ги посетија дечињата хоспитализирани на Инфективната клиника во Клиничкиот центар Мајка Тереза – Скопје.

Целта на оваа посета беше да им се олесни престојот на дечињата на клиниката, да се орасположат и насмејат. Ракометарите на децата им подарија играчки и мечиња.

Посетата помина во весело расположение, со многу детски насмевки и радосни срца.

Клубот Работнички им се заблагодарува на главната сестра на Инфективна клиника Зорица Љубициќ и на физиотерапевтот Велимир Тричковски, за топлиот пречек.

Слични написи

Барселона го покажа новиот дизајн на нивните дресови

Biba

Прекрасна вест за почитувачите на Дражен Петровиќ

admin

Мурињо се враќа во Интер?

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.