Select Page

Разводот на Адел тежи 140 милиони фунти

Разводот на Адел тежи 140 милиони фунти

Поранешните сопружници, пејачката Адел и хуманитарецот Симон Конецки, ја започнаа врската во 2011 година и една година подоцна добија син. Во 2016 година во тајност разменија завети. Сепак, во текот на изминатата година нивната љубов исчезна и Адел реши да предаде документи за развод.

Иако јавноста со нетрпение чекаше да ги дознае причините за љубовниот бродолом, парот одлучи да остави сè надвор од очите на јавноста, исто како што направија за време на аферата.

Според странските медиуми, станува збор за развод вреден 140 милиони фунти, а Адел не потпишала предбрачен договор за заштита на нејзиниот имот. Како што се шпекулира, Адел имала само едно барање за време на судската постапка – деталите за пресудата да се чуваат во тајност.

Сепак, се знае дека поранешната двојка решила да го подели старателството над нивниот син. Пејачката на својот бивш сопруг Симон му купила луксузна куќа во Лос Анџелес во близина на нејзиниот дом, за да учествува во воспитувањето на нивниот син.

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.