Спорт

Пцостите на Инстаграм го чинеа Нејмар три меча неиграње

 

Дисциплинската комисија на УЕФА го казни Нејмар со три меча неиграње поради коментарите и пцостите напишани на Инстаграм, а поврзани со судењето на натпреварот помеѓу ПСГ и Манчестер Јунајтед.

Манчестер Јунајтед славеше со резултат 3:1 на гости кај ПСГ во четвртфиналето на Лигата на шампиони, а Бразилецот не бираше зборови при коментирањето.

“Ова е срамно, ставиле четворица кои ништо не знаат за фудбалот да гледаат снимка. Немаше никаков пенал и како може да има пенал кога топката го удри играчот во грб. Еб..е се”, напиша Нејмар на својот инстаграм-профил.

УЕФА не простува вакви испади и убаво го “награди” фудбалерот со 3 меча паузирање, па така Бразилецот ќе ги пропушти првите три натпревари во следната сезона.

 

Слични написи

Роналдо му фрли ракавица на Меси

Biba

Се огласи Марадона после веста дека го нема на клупата во Мексико

admin

РК Работнички успешни од коло во коло

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.