Љубов и секс

Проблем број еден во секоја врска

Ако првото нешто за кое мислите дека претставува проблем број еден во врската е љубомората или парите, многу грешите.

Верувале или не, најголем проблем во врските е комуникацијата. Кога велиме комуникација, не подразбираме само постојан џагор, туку начинот на кој се однесуваме кон партнерот.

Под „комуникација во врска“ се подразбира начинот на кој разговарате со партнерот, како и свеста дека тие модели на однесување што сега ве вознемируваат, отсекогаш биле присутни, а можеби претходно сте ги сметале и за симпатични.

Клучот за опстанок на врската е секогаш добра комуникација, нагласуваат психотерапевтите. По лошата комуникација, како причини на списокот со проблеми во врската следува: недостаток на забава, недостаток на време за партнерот, бесчувствителност, незаинтересираност или премногу чувствителност, прекумерна љубомора, како и губење на идентитетот.

Не дозволувајте овие проблеми да бидат присутни во вашата врска.

Можеби ќе ве интересира

Сексуални проблеми што им се случуваат и на најдобрите

Biba

Може ли да сакате двајца мажи во исто време?

Biba

Жените откриваат кои пози најлесно ги доведуваат до оргазам

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.