Сцена

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на Чарлс без Меган Маркл

По неколку недели шпекулации, потврдено е дека принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на кралот Чарлс Трети, но без Меган Маркл.

„Бакингемската палата со задоволство потврдува дека војводата од Сасекс ќе присуствува на церемонијата на крунисувањето во Вестминстерската опатија на 6 мај“, рече портпаролот на палатата.

 

Ова ќе биде прва средба на Хари со членовите на кралското семејство по објавувањето на неговите мемоари „Spare“ во јануари.

„Војвотката од Сасекс ќе остане во Калифорнија со принцот Арчи и принцезата Лилибет“, изјавија тие.

Одлуката е донесена откако Хари испрати листа со прашања до Бакингемската палата, вклучувајќи прашања за тоа каде да седи и осигурувањето што ќе го има.

Се верува дека Хари престојува во Фрогмор Котиџ, неговиот дом во Виндзор, за последен пат, бидејќи Чарлс побара од него и Маркл да се иселат.

Related posts

Селена Гомез дизајнираше бикини што ја покрива лузната од трансплантација на бубрегот

Biba

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска е распродаден за кино дистрибуција на 28 територии низ целиот свет

admin

Анџелина Џоли се враќа во Maleficent: Mistress of evil

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.