Сцена

Принцот Хари и Меган Маркл ја купуваат вилата на Мел Гибсон?

Како што пренесуваат странските медиуми, принцот Хари и Меган Маркл ја купуваат куќата на Мел Гибсон која чини 15 милиони долари.

За да се дојде до имотот мора да се помине низ приватна порта и низ долга патека, пишува „Мари Клер“. Прекрасниот скриен имот има пет спални соби и пет бањи во главната вила со волшебен простор за живеење, а покрај тоа има и посебна куќа за гости, како и базен-куќа која може да се претвори во вежбалница. Камените патеки водат надолу по магично осветлена патека до приватна област за сончање со два базени.

„Големата вест е дека принцот Хари и Меган ја купуваат куќата на Мел Гибсон. Фирмата за недвижнини не потврди дека парот веќе ја купил, но извор им кажал на странските медиуми дека куќата е продадена“, изјавил локалниот агент за недвижнини во Лос Анџелес Андреа Пилот.

Хари и Меган во јануари објавија дека се повлекуваат од кралските должности и се преселија во Ванкувер. Тие и официјално поднесоа оставки на крајот на март, по што се преселија од Ванкувер во Лос Анџелес.

Гибсон, инаку, го купил имотот од поранешната брачна двојка Дејвид Духовни и Теа Леони.

Погледнете како изгледа имотот на Мел Гибсон.

https://youtu.be/TgJxZ31zmCA

 

Можеби ќе ве интересира

Се подготвува нов филм за Боб Дилан

Biba

Кортни Кардашијан го најави својот нов бренд позирајќи гола

Biba

Кејт Винслет денес го прославува својот четириесет и трети роденден

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.