Вести

Приказ на состојбата со Covid-19 во Македонија

На својот фејсбук-профил министерот Венко Филипче сподели линк на кој може да се следи состојбата со Covid-19 во Македонија.

Мапата содржи број на пациенти по локација, возраст, дата на дијагностицирање со вирусот како и начин на заразување.

https://gdi-sk.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0BBvvpsfobMHNiHcariihHwubyAgQE1NvYhhr9ZEw6DtWQbDi9O5TZ7FM#/2096bd4b051b42948ac3f5747e80c3a5

 

Можеби ќе ве интересира

Скопската Зоолошка градина доби нови жители

Biba

Во Скопје ЗОО целосно ќе се реновираат живеалиштата за кенгури и лавови

Biba

Денеска во 18 часот започнува „Skopje Wine Expo”

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.