Вести

Почнува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

 

Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но од 04.12. љубителите на зимските спортови и рекреативното лизгање конечно ќе можат да се забавуваат во своето омилено зимско катче.  Вистинскиот мраз направен по светски стандарди, како и условите кои ги овозможува лизгалиштето се идеални за и оваа зима посетителите да уживаат во хокеј, уметничко и рекреативно лизгање.

 

 

Можеби ќе ве интересира

Зоолошка градина Скопје – прва институција оспособена за лица со оштетен вид

Biba

ЗОО Скопје со апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција

Biba

Детски Зоо маскенбал во скопската Зоолошка градина

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.