Гастрономија

Потпечена фритата со сланина, компир и блитва

 

Потребни состојки:

6 ленти сланина

1 компир

2-3 лажици вода

1 чешне лук исечкано на тенки парченца

1/2 лажичка крупен црвен пипер (буковец)

сол и бибер по вкус

1 врзоп блитва, измиен и насецкан

8 јајца изматени со виљушка

1-2 лажици изрендан пармезан

Подготовка:

  1. Сланината ставете ја во поголемо тавче со капак и пржете ја на средна температура додека да стане крцкава, околу 10 минути. Извадете ја целата маснотија од тавчето, да остане само околу 1 лажица.
  2. Во сланината додајте ги компирот (исечкан на тенки крукчиња, па секое крукче на четвртинки), лукот, водата, црвениот пипер, солта и биберот. Измешајте лесно и поклопете го тавчето додека компирот да омекне, околу 10 минути.
  3. Потоа во мешавината додајте ја блитвата, измешајте кратко и оставете да се готви 2-3 минути. Потоа во тавчето додајте ги јајцата, нежно измешајте и тргнете го тавчето од шпорет.
  4. Врз јајцата наросете го пармезанот, поклопете го тавчето и потпечете кратко додека омлетот да добие златножолта боја, околу 3-4 минути.

На здравје!

 

Related posts

Малку поинаква салата со марула

Biba

Брзо непечено чоколадно колаче

Biba

Брокула и карфиол потпечени во рерна

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.