Технологија

Повратна карта за вселенски лет со Blue Origin на Безос од 200 000 долари

Blue Origin најави дека наскоро ке почне со продажба на билети за своите суборбитални туристички летови до работ на вселената, веќе од 200 000 долари.

Своите летови Blue Origin ќе ги изведува со својата суборбитална ракета New Shepard, која ќе ги носи патниците на висина од 100 километри, што е помалку или повеќе универзално договорена граница (Карманова црта) поим за “раб на вселената”.

Летот со траење од десетина минути ќе им овозможи на шест вселенски туристи во патничката капсула да доживеат бестежинска состојба и уникатен поглед на планетата Земја кој до сега беше резервиран само за астронаутите.

Слични написи

HUAWEI MatePad 11 со HarmonyOS сега е достапен на македонскиот пазар во пакет со пенкало и тастатура

dart

Хрватската игра SCUM со нарачки кои достигнаа 7 милиони долари

admin

ASUS го претстави својот ZenFone 6

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.