Гастрономија

Плескавици од тиквици и пармезан потпечени во рерна

 

Состојки:

1 јајце

1 главица кромид, ситно исечкан

1 лута пиперка (ако сакате луто)

1 лажичка магдонос, ситно исечкан

2 шољички рендана тиквица

1/2 шољичка пармезан

маслиново масло

сол и бибер по вкус

Подготовка:

  1. Јајцето во сад кратко разматете го со виљушка и додајте ги насецканиот кромид, солта и биберот.
  2. Од изренданата тиквица процедете го вишокот вода и ставете ја заедно со пармезанот во смесата со јајцето. Додајте го магдоносот и измешајте убаво да се соединат состојките. Ако е смесата премногу течна може да ја згуснете со една кришка леб омекнат во вода и убаво исцеден. По желба додајте ја лутата пиперка ситно исечкана.
  3. Од смесата формирајте плескавици кои ќе ги пржите во маслиново масло во тавче 3-4 минути од едната страна, а потоа свртете ги на другата страна и ставете го тавчето во рерна на 200 степени Целзиусови да се допечат уште 10 минути.

На здравје!

 

Слични написи

Енергетски бомбици

admin

Пире што можете да го подготвите еден ден порано

Biba

Лосос во црвен сос

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.