Здравје

Пијте го овој напиток секое утро и салото околу стомакот ќе исчезне додека трепнете

Комбинацијата на овие состојки помага во подобро варење и детоксикација на телото. Комбинирајте ги во точниот сооднос и ќе добиете напиток кој може да ви помогне да се ослободите од вишокот сало на стомакот.

Чиа семето е познато како одличен антиоксиданс и е полно со влакна кои се одлични за подобро варење.

Лимонот го детоксицира телото, делува благотворно на кожата, го стимулира мозокот и дигестивниот систем, помага во губење на вишокот килограми…

 

Состојки

чаша и пол вода (2,5 dl чаша)
една лажица мед
сок од еден лимон
лажица чиа семе

Подготовка

Семето чиа ставете го во вода и оставете го да отстои еден час да набабри. Ако немате време да чекате наутро, навечер ставете ги во вода, а наутро додадете ги останатите состојки.

Додадете сок од лимон и мед и добро измешајте. Доколку сакате пијалокот да има мазна текстура, ставете го во блендер.

Пијте го секое утро на празен стомак.

Слични написи

Зошто ни е потребен магнезиумот

admin

Држењето рестриктивна диета не е баш добра идеја

Biba

Поставен нов рекорд за породување по природен пат

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.