Убавина

Пијалок за кожа како од фотошоп

 

Доколку сакате вистински да го разгалите вашето тело, тогаш смутито чиј рецепт ви го пренесуваме подолу е вистинската работа за вас. Зелената бомба полна со хлорофил е одлична за здравјето и ќе ја врати силата на телото.

Хлорофилот е пигмент кој се наоѓа во сите зелени растенија. Луѓето го внесуваат во телото преку зелениот зеленчук и овошјето. Хлорофилот е одличен во борбата против анемијата, му помага на телото да се бори против инфекции, го чисти црниот дроб и дигестивниот систем, ги уништува бактериите и има антисептично дејство.
Жените сигурно ќе ги воодушеви информацијата дека хлорофилот е нивниот силен сојузник во борбата против проширените вени бидејќи ја зајакнува крвта, ја подобрува циркулацијата и на тој начин го ревитализира васкуларниот систем во нозете.

 

Со редовно консумирање зелен зеленчук, вените ќе ви се смалат, а нозете ќе ви изгледаат поубави.

Рецептот за зелено смути е вистинска хлорофилна бомба која веднаш ќе го регенерира вашето тело и ќе му ја врати потребната сила, а може да се конзумира во секое време од денот.

Состојки за зелено смути:

* 1 лимон или лимета
* четвртина од ананас
* четвртина од свежа краставица
* половина шака брокула
* 1 стебленце целер
* 1 грст спанаќ
* 1 шака кељ
* 1 децилитар бадемово млеко или обичен јогурт
* 1 грст мраз

Подготовка:

Излупете ги лимонот и ананасот и ставете ги во блендер заедно со останатите состојки.
Добро измешајте додека не се соединат сите состојки.
Во чаша ставете мраз и сипете го миксот.

Можеби ќе ве интересира

Колку често и на кој начин треба да се пере градникот?

Biba

Знаци кои покажуваат дека користите погрешна крема за лице

Biba

Совети од дерматолозите за убава кожа кои најверојатно не ги почитувате

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.