Здравје

Пијалак кој го обиколи светот со брзина на светлината

Можеби сте пробале бројни магични напивки, но оваа нова напивка го обиколи светот со голема причина. Тајната лежи во тоа што е ефикасен и лесен за подготовка.

Потребни се само три состојки, кои се докажани согорувачи на маснотии, а го забрзуваат метаболизмот. Со мала корекција на исхраната и овој напиток, килограмите полека ќе исчезнат, а што е најдобро од критичните области како што е стомакот. Можно е да изгубите до 5 сантиметри во обем во првите 7 дена.

Состојки:

1 рамна лажица зелен чај

1 стапче цимет

3 ловорови листови

800 мл вода

Начин на подготовка:

Ставете ја водата да проврие и во неа додајте ги стапчето цимет, ловоровиот лист и зелениот чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, па процедете.

Како да пиете:

Чајот се пие трипати на ден, секое утро на празен стомак, пред ручек и пред спиење.

Слични написи

Осум здрави совети од Шаолин монасите

Biba

Насмевката на лицето е најважна за здрав и долг живот

admin

Испрекинатиот сон го зголемува ризикот од дијабетес

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.