Избор на уредникот Убавина

Пет фризури кои никогаш не излегуваат од мода

 

Повеќето жени се трудат да изгледаат модерно и да ги следат најновите трендови во поглед на фризурата, но постојат неколку класични фризури со кои никогаш нема да погрешите.

Овие фризури биле модерни и пред педесет години подеднакво како и денес. Ако сакате едноставна фризура за обичен ден одлучете за една од фризурите подолу, но исто така, и ако ви треба фризура за посебна прилика, со која на фотографиите ни по педесет години нема да изгледате чудно и смешно – одберете некоја од следните фризури:

Природна брановидна фризура

Висока балерина пунџа

Високо коњско опавче

Класична боб фризура

Степенесто скратена со патец на средина

 

Можеби ќе ве интересира

Порнографија наспроти вистински секс

Biba

Како да ги отстраните темните подочници за време на зимскиот период

Biba

И шминката има рок на траење кој треба да се почитува

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.