Љубов и секс

Откријте која поза е идеална за вашиот хороскопски знак

Доколку сакате да читате што ви кажуваат ѕвездите за работата, здравјето и љубовниот живот, тогаш следната тема е направена за вас. Дознајте која секс поза е идеална за вашиот хороскопски знак.

Овен

За возбудливиот Овен сексот е вистинска авантура која секогаш добро доаѓа со малку зачин. Жената лежи на стомак на работ од креветот, така што нејзиното тело виси преку работ од половината надолу. Мажот зад неа клечи на подот (или се наведнува), ги потпира рацете на нејзините колкови и ја диктира играта.

Бик

Позата „ножици“ е идеална за овој знак. Мажот лежи на грб, едната нога му е испружена, а другата свиткана во коленото како да се сонча. Жената седи врз мажот, така што тој ја става својата свиткана нога меѓу нејзините бутови.

Близнаци

Кучешкиот стил со неколку модификации е одличен избор за близнаците. Жената клечи на креветот со главата и градите на креветот или е потпрена на маса, мијалник или ограда, а мажот е зад неа. Мажот клечи или стои (во зависност од ситуацијата) и го диктира темпото на играта.

Рак

На чувствителните Ракови ќе им се допадне нешто поинтимно. Позата „лажица“, во која маж и жена лежат на страна, прилепени еден за друг, е одличен избор. Ако сакате да ја зачините, жената нека го свитка горниот дел од телото напред во положба L, а мажот ја диктира играта и ја привлекува својата партнерка држејќи ја за главата или рамениците.

Лав

Мажот лежи на грб, а жената седнува на него, го гледа во очи, со свиткани нозе го гушка од двете страни на торзото и се потпира на рацете. Жената со колковите си игра со движења во сите правци.

Девица

Девиците сакаат да бидат во центарот на настаните, а визуелно се многу возбудени. Нивната омилена поза е кучешки стил. За мала модификација, оставете го партнерот да клекне на едното колено и да се потпре на другата нога, додека партнерот целосно го спушта горниот дел од телото.

Вага

Рафинираниот мисионер ќе ги воодушеви сите размери. Мажот лежи на својата партнерка, потпрен на неговите раце, а жената ги крева нозете на неговите рамена и мрдајќи ги колковите дополнително го задева партнерот.

Скорпија

Поза за супержени во која мажот лежи со раширени нозе, свиткани колена, а жената клечи на него наведната напред и потпрена на нејзините раце. Мажот ѝ го крева задникот и ја диктира играта.

Стрелец

Импулсивните стрелци секогаш сакаат мала егзибиција. Жената лежи на грб, а мажот клечи пред неа. Жената ја крева карлицата и ги става нозете на рамениците на партнерот, го доближува телото до идеалната положба за пенетрација (во зависност од висината на партнерот). Човек кој ги држи за колковите го диктира темпото.

Јарец

Оваа поза навистина бара иницијатива, која мажите ќе ја сакаат. Станува збор за класична поза во која жена седи или чучнува врз мажот и го диктира темпото и интензитетот на сексот со нејзините движења и колкови.

Водолија

Во случајот со водолија, жената ја контролира играта. Мажот седи на креветот потпрен на ѕидот како во фотелја, а жената клечи на него свртена кон истиот правец. Мажот ги става рацете под нејзиниот задник и ја диктира брзината и длабочината на пенетрација.

Риба

Сложените и страсни риби сакаат акција и акробации во сексот. Жената застанува во положба како да ќе стои на раце, а мажот и приоѓа и ѝ ги крева нозете како во точка, ги доближува до телото и ги приспособува во положба која е удобна за двајцата партнери.

Слични написи

Може ли да сакате двајца мажи во исто време?

Biba

Девет работи што можат да го оштетат кондомот за време на сексот

Biba

Чувството на љубов ја ублажува болката

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.