12.8 C
Скопје
25 февруари 2024
Забава

Осумгодишен јутјубер заработува 22 милиони долари годишно

Форбс направи листа на најбогатите јутјубери за 2018 година. На прво место на листата се наоѓа седумгодишниот Рајан. Неговиот јутјуб канал Ryan Toys Review му донесе приход од 22 милиони долари во 2018 година. На јутјуб каналот малиот Рајан прави рецензии на играчки за деца. Објавува видеа скоро секој ден, досега неговите видеа имаат 26 милиони гледања и го следат дури 17,3 милиони луѓе. Кога ќе го запрашаат зошто е толку следен и гледан, малиот Рајан вели дека неговите видеа се интересни и смешни и децата го сакаат тоа. Со неговата гледаност и приход, Рајан го тргна од првото место минатогодишниот првак Џејк Пол.

Во неговите видеа се појавува и неговата сестра близначка на поврзаниот јутјуб канал Ryan’s Family Review.

Слични написи

Првиот призведен Ford Mustang Shelby GT500 на аукција се продаде за 1,1 милион долари

admin

Метод што треба да се применува и денес: како се зголемувала свеста на учесниците во сообраќајот во Амстердам пред 70 години

Biba

Жителите на Цирих уживаат во најквалитетен живот на светот

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.