Забава

Одете како пингвин за да се справите со замрзнатите тротоари

 

Замрзнатите улици секоја година претставуваат проблем на луѓето. Во такви ситуации најдобро е да си останете дома и да не се изложувате на ризик од скршеници. Но, во ситуација кога движењето во зимски услови и на замрзната површина е задолжително, искористете го советот за тоа како треба да се движите на такви подлоги.

Принципот на движење како пингвин се покажал како корисен и сигурен метод.

Следете ги следните совети:

  • Пренесете ја целата тежина на ногата со која тргнувате да се движите
  • Држете ги рацете од страна за максимално да ја одржувате рамнотежата
  • Чекорете со цело стапало и чекорите нека ви бидат мали, влечете ги нозете
  • Носете соодветна облека за временските услови
  • Држете ги колената благо свиткани
  • Ако сте во можност, движете се на снег или на трева

 

 

 

Слични написи

Името е поврзано со вашиот изглед

Biba

Тајландската плажа од филмот “The Beach” со Леонардо Ди Каприо ќе остане затворена за туристи до 2021 година

Biba

Четири хороскопски знаци кои се фантастични во кревет

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.