Забава

Обувки што не се препорачуваат кога возите автомобил

Доколку не носите соодветни обувки при возење се загрозувате себеси, а ги загрозувате и другите учесници во сообраќајот.

Обувките што не се соодветни за возење предизвикуваат губење на осетот за допир на папучата за гас, лизгаат и ја држат ногата неправилно.

Што и да носите при прошетки или кога излегувате во кафулиња и ресторани, во автомобилот секогаш имајте соодветни обувки за возење.

Следува листа на обувки што воопшто не се препорачуваат при возење на вашиот автомобил:

  • сите типови на папучи
  • чевли со високи потпетици
  • чизми
  • чевли со дебел ѓон
  • и во никој случај возење боси

Можеби ќе ве интересира

Во Етиопија ќе се засадат 200 милиони стебла за еден ден

Biba

Едноставна мешавина од состојки што ги имате дома ќе ви помогнe да се ослободите од инсектите

Biba

Рекламно видео од 50 фунти стана вирално

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.