Select Page

Нозете на Џенифер Лопез имаат цена од милион долари

Нозете на Џенифер Лопез имаат цена од милион долари

 

Сите славни личности, освен основната дејност од која имаат голема заработка, имаат и дополнителни начини да го зголемат своето богатство.

Така и Џенифер Лопез, освен од од концерти и авторски права за своите песни, заработува и од своето тело. Таа успеа да се издигне на ниво на бренд.

Според американските медиуми, вредноста на Џенифер Лопез реално се проценува на околу 400 милиони долари, и освен од музиката, таа своето богатство го генерира и од своето совршено тело.

Највредните делови од телото кои ѝ носат најголем прилив таа ги осигурала. Така, својот задник го осигурала на 27 милиони долари.

Освен од чевлите кои се нејзин дизајн, таа советува и за тоа како да ги одржувате стапалата здрави и да изгледаат убаво. За секоја минута снимање на нејзините нозе, Лопез наплаќа 1 милион долари.

Модните брендови ѝ плаќаат од 200 до 500 илјади долари за на црвениот тепих да прошета во нивна креација.

Лопез снимила реклама за нега на косата за која ѝ биле платени дури 2,9 милиони долари.

 

 

Но, убавината на нејзиното тело има цена. Со години Џеј Ло внимава на исхраната, не јаде преработена храна и јаде само органски намирници. Нејзиниот ручек се состои од лосос и многу зеленчук: брокули, пиперки, тиквички.

Освен што внимава на исхраната, редовно вежба и танцува. Со оглед на тоа дека во текот на денот е многу активна, со себе носи здрави грицки, овошје и јаткасти плодови.

 

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.