Забава

Новата корејска серија „Hellbound“ урива рекорди, ја симна „Squid Game“ од врвот

 

Пред само неколку месеци беше невозможно ниту да се помисли дека светски познатата серија „Squid Game“ може да ја надмине кој било. Но, кој ќе ги симне Корејците од листата на најгледани, ако не тие самите?

Новата хит серија „Hellbound“ за рекордно време ги сруши сите топ листи за гледаност и се искачи на самиот врв на најгледани серии.

Пристигна на Нетфликс на 19 ноември и беше огромен успех за помалку од 24 часа.

 

Оваа комбинација на хорор, акција и фантазија преку ноќ стана глобален феномен.

Во центарот на акцијата, група насилни демони ловат поединци за кои претходно беше најавено кога и каде ќе умрат. Колку и да бегаат, демоните на крајот ги стигнуваат и ги влечат во пеколот, оставајќи само пепел на Земјата. Се покренува колективна хистерија и бројни религиозни дебати. Мистеријата на демоните ќе се обиде да ја открие полициски детектив, новинар и адвокат и на тој начин, следствено, да ја разоткрие сплетот на тесно поврзани настани. Гледачите ќе можат да ја доживеат врвната напнатост низ шест епизоди, колку што трае првата сезона.

 

Серијата ја режираше Јеон Санг-хо, а премиерно беше прикажан во септември на филмскиот фестивал во Торонто.

„Squid Game“, која се појави на Нетфликс на 19 септември, го држеше рекордот за најгледана серија 46 дена по ред. Се проценува дека серијата ја гледале дури 142 милиони домаќинства од 94 земји и дека нејзиниот профит изнесува 900 милиони долари.

Related posts

Во Истанбул јавниот превоз може да се плати со пластични шишиња

Biba

Најбараниот и најскап зачин на светот

admin

Метод што треба да се применува и денес: како се зголемувала свеста на учесниците во сообраќајот во Амстердам пред 70 години

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.