Спорт

Нејмар со коментар: Роналдо е тој што ќе го смени погледот кон Серија А

Нејмар изјавува дека со доаѓањето на Роналдо на тлото на италијанскиот фудбал ќе се смени комплетно погледот кон италијанскиот фудбал. Ќе биде како во времето кога овие фудбалери беа деца.

Нејмар со изјава: “Мислам дека Кристијано Роналдо ќе го промени италијанскиот фудбал. Ќе биде како порано што беше кога го гледав италијанскиот фудбал како дете бидејќи Кристијано Роналдо е голем фудбалер. Тој е легенда во фудбалот, генијалец. Среќен сум поради неговата одлука. Мислам дека за него тоа беше тешка одлука, па му посакувам среќа, но не против ПСЖ“.

Слични написи

РК Работнички со победа и на гости

admin

Џиџи Буфон се враќа дома

Biba

Федерер слави 15 години од првата титула за најдобар тенисер на светот

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.