Спорт

Некомплетниот Вардар го победи Извиѓач

 

Последниот натпревар во СЕХА лигата, ракометарите на Вардар, на гости, иако некомплетни, релативно лесно извојуваа победа против Извиѓач, со резултат 28:31.

Вардарци играа со значително намален состав, без Горбок, Дибиров, Борозан, Криштопанс, Скубе, Дизингер и Игор Карачиќ.

На полувреме Вардарци заминаа со +6 (7:13) и до крајот му дозволија на Извиѓач само да го намали поразот.

По овој натпревар Вардар треба да се сконцентрира на натпреварите во фајнал фор, но и на осминафиналната пресметка против загрепчаните.

Можеби ќе ве интересира

Дванаесет руски атлетичари се суспендирани поради допинг

Biba

Кевин Дурант излезе од договорот со Голден Стејт Вориорс и стана слободен “стрелец”

Biba

Траумите на Роналдо не престануваат

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.