Забава

На Долни Сарај ќе ги свират безвременските хитови на „Пинк Флојд“

Вечер на сцената кај Долни Сарај во Охрид во Охрид единаесет музичари од Охрид и Струга ќе одржат концерт со хитови на светски познатата рок група „Пинк Флојд“.

Проектот е насловен „NUMB Tribute to Pink Floyd“, а учесници ќе бидат Димитри Алчев (гитара и вокал), Анатоли Арнаудоски (гитара), Ѓорѓи Калајџиевски (тапани), Владомир Кречоски (бас гитара), Никола Јосифоски (сајзери), Ангелко Јовчески (перкусии), Горан Папазоски (саксофон), Ѓоко Танески (вокал) и Ана Костадиновска, Сара Николовска и Весна Илиќ Павловска како пратечки вокали.

Концертот е подготвуван неколку месеци. Ќе се изведат безвременски хитови како „Shine on your crazy diamond“, „Learning to fly“, „Hey you“, „Another brick in the wall“.

„Пинк Флојд“ е една од највлијателните и најуспешни рок-групи на сите времиња.

Слични написи

Изборот на домашен миленик го открива вашиот карактер

Biba

Поради несреќата на Болдвин, Двејн Џонсон повеќе нема да користи вистинско оружје на снимањата

dart

Италијанскиот произведувач на слатки Ferrero ја понуди најслатката работа на светот

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.