Сцена

Најдобро платени музичари за 2018 година

Како и секоја година, така и оваа, Forbs ја издаде листата на 10 најплатени музичари за 2018 година. Станува збор за огромни суми на пари.

  • На првото место на листата на најплатени музичари се најде ирската група U2 со вртоглави 118 милиони долари.

  • Второто место го имаат Британците Coldplay предводени од Chris Martin. Благодарение на турнејата наречена A head full of dreams, во 2018 остварија приход од 115 милиони долари.

  • Црвенокосиот  Ед Ширан во 2018 година заработи импресивни 110 милиони долари, со што го зазема третото место на листата на Forbs.

  • Американскиот музичар Bruno Mars имаше успешна 2018 година и заработи 110 милиони долари. Тој го држи четвртото место на листата.

  • Поп ѕвездата Katy Perry се најде на петтото место со заработени 83 милиони долари.

  • Веднаш по Katy Perry се најде нејзината колешка Taylor Swift со 80 милиони долари.

  • За сопругот на Beyonce, Jay-Z, оваа година беше многу успешна. Тој заработи фантастични 76,5 милиони долари.

  • Guns N’ Roses годинава заработија 71 милион долари и го држат осмото место на листата.

  • Roger Waters од Pink Floyd е на деветото место со заработени 68 милиони долари.

  • Десеттото место на листата на Forbs го има Sean Combs (Diddy) со заработени 64 милиони долари.

Слични написи

Нозете на Џенифер Лопез имаат цена од милион долари

Biba

Скарлет Јохансон ја покажа својата одлична фигура и новата тетоважа

Biba

Почина ѕвездата на „Брилијантин“, Оливија Њутн-Џон

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.