Љубов и секс

Најдобрите љубовници во хороскопот

Астролозите тврдат дека хороскопскиот знак во кој е роден човек влијае на многу карактерни црти, па дури и на вештините во креветот.

Според Зодијакот, во овие хороскопски знаци се родени најдобрите и највештите љубовници:

Скорпија

Ова е дефинитивно најстрастниот хороскопски знак. скорпијата е љубовница со вроден сексуален инстинкт. Обожава див секс во необични пози и чудни места и се возбудува од сè што е ново. Покрај тоа што сака провокативна долна облека, таа сака да игра игри во кревет и да освојува партнери. Кога овој знак ќе го пронајде идеалниот партнер, таа искрено ќе се заљуби и ќе му угодува во сè, па и во кревет. За скорпиите сексот е важен елемент во животот.

Овен

Овенот поседува огромна енергија и страст. За да го привлечете вниманието на овенот, мора да му бидете интересни. Доколку родените во овој знак стапат во врска со некој кој не е расположен за предизвици, таквиот партнер брзо ќе им здодее и ќе бара забава на друго место. Освен што овните се врвни љубовници, тешко се следат нивните сексуални апетити. Сексот во кревет им е премногу досаден, па го практикуваат каде и да имаат можност.

Можеби ќе ве интересира

Колку пати дневно жените помислуваат на секс

Biba

Кога девојката едно кажува, а друго мисли

Biba

Секс рекорди

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.