Автомобилизам

Најдобрите автомобили на светот за 2018 година

По купувањето на недвижен имот, набавката на автомобил е веројатно втора по вредност инвестиција која ја правиме во животот.

Според Бизнис инсајдер, купувачите со подлабок џеб кои се во потрага по возило сакаат да дознаат повеќе информации за автомобилот кој им се допаѓа. Тука стапува на сцена платформата за рејтинзи на автомобили JD Power која анализираше над 600 модели на автомобили и ги рангираше според освоените поени.

Квалитетот на изработка, перформансата, изведбата и задоволството на купувачот, се само некои од ставките кои се бодувале за да се добие конечното рангирање.

Ова се 13-те најдобри автомобили на светот за 2018 година:

13. Porsche Cayenne

12. Lexus GS 

11. Genesis G80

10. Cadillac Escalade

 

9. BMW 7 Series

8. Porsche 718

7. Lexus RX

6. Lincoln Navigator

5. Porsche Macan

4. Lincoln Continental

3. Mercedes-Benz S-Class

2. Genesis G90

1. Porsche 911

Слични написи

Во Mansory мислат дека Maybach може да биде уште полуксузен

dart

СЕАТ со новите електрични и хибридни модели е подготвен за иднината

Biba

Тест на издржливост на сопирачките на Bugatti Chiron

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.