Забава

Најдобриот лек против мамурлак

Користење на аналгетици против мамурлaк можеби во моментот ви личи на добра работа, но ние имаме подобра идеја.

Мамурлакот е грозна работа, а не е реткост да го имаме и во работен ден, со зголемување на популарноста на “after work” забавите. Но, како да се ослободиме од него до следното утро?

Направени се истражувања на универзитетот Гринич, и дојдено е до заклучок дека сепак најдобрата варијанта е “клин со клин се избива”.

Истражувачите од Гринич обединиле резултати од 19 различни истражувања и дошле до заклучок дека две кригли пиво го решаваат мамурлaкот поуспешно од парацетамол.

Останува нејасно дали алкохолот ги отапува рецепторите за болка или едноставно го снижува прагот на анксиозност, па болката и не ни се чини толку страшна и голема.

 

Слични написи

Тајната на девојката што се слика гола во националните паркови

admin

Златен ретривер ја „довлечка“ мачката за групната фотографија

dart

Најбогатиот град во Русија

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.