Му има ли спас на актуелниот Реал?

 

Како што стојат работите на Реал, ваков каков што е ниту Зидан не може да му помогне.

По само две победи под негово водство, минатата вечер на гости кај Валенсија, Кралскиот тим го загуби мечот.

Со овој пораз се зголеми разликата со првопласираната Барселона за 13 бодови.

Сите три гола на натпреварот беа постигнати од корнер. За Валенсија головите ги постигнаа Гуедес и Гарај, а за Реал голот го постигна Бензема.

Поразот добива на тежина, бидејќи ако Зидан со најсилниот тим не успеа да триумфира, тогаш на Кралскиот тим лошо му се пишува.

 

Копирањето на содржината е забрането!