Спорт

Му има ли спас на актуелниот Реал?

 

Како што стојат работите на Реал, ваков каков што е ниту Зидан не може да му помогне.

По само две победи под негово водство, минатата вечер на гости кај Валенсија, Кралскиот тим го загуби мечот.

Со овој пораз се зголеми разликата со првопласираната Барселона за 13 бодови.

Сите три гола на натпреварот беа постигнати од корнер. За Валенсија головите ги постигнаа Гуедес и Гарај, а за Реал голот го постигна Бензема.

Поразот добива на тежина, бидејќи ако Зидан со најсилниот тим не успеа да триумфира, тогаш на Кралскиот тим лошо му се пишува.

 

Слични написи

Заврши кратката фудбалска кариера на најбрзиот човек на светот

Biba

Дванаесет руски атлетичари се суспендирани поради допинг

Biba

Се подготвува ли мегатрансфер од Камп Ноу

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.