Љубов и секс

Може ли да сакате двајца мажи во исто време?

Многу жени можат да имаат нежни чувства за двајца различни мажи во исто време.

Но, сега се прашуваме, дали е можно да се сакаат двајца луѓе во исто време? Одговорот е ДА, вели Рамани Дурвасула, професор по психологија во УЦЛА. Ние веруваме дека љубовта има само еден вкус, но навистина е многу повеќе од тоа. Ајде да погледнеме на овој начин: чоколадото и јагодите се многу различни, но и двата вкуса се фантастични.

Како се случува љубовниот триаголник?

„Ние сме сложени и комплицирани суштества и затоа е многу лесно дека две сосема различни својства што ги поседуваат двајца различни луѓе можат да влијаат врз нас“, забележува Рамани. Како кога растете и прераснувате во индивидуа, со текот на времето може да наидете на луѓе кои ве привлекуваат како магнет и пополнуваат различни аспекти од вас.

Едноставно, привлечноста меѓу луѓето е биолошко искуство. Може да се случи дека, иако сте во долга и сериозна врска, запознавате некој на работа што ќе ги разбуди вашите хормони и одеднаш сфаќате дека две лица многу ве привлекуваат.

Што да направите кога сте заљубени во двајца?

 

 

Кога еден човек треба да избере меѓу две лица, се појавува чувство на фрагментација и станува збунувачко искуство. Сепак, погледнете го ова од посветлата страна и претворете го овој избор во вистинска забава!

Продолжете да истражувате и да ги дознавате нивните афинитети, како и плановите што ги имаат со вас. Отворените односи не се толку прифатени во општеството, но во овој случај тие можат многу да ви помогнат. Правила за отворена врска може да ве одведат до отворен разговор, кој не вклучува никакви граници.
За оние кои се повеќе ориентирани кон традиционалните односи и сè уште сакаат да се посветат само на една личност, имаме совети.

Психологот Рамани вели: „Знам дека ова е ужасен предлог, но е многу ефикасен. Направете список на добрите и лошите страни и бидете искрени со себе кога ќе го креирате.

Обрнете внимание на овие работи: Во моментов сте заробени во вртлог од страст и наплив на емоции, но несебична, цврста и силна љубов секогаш на крајот победува.

Помислете за тоа на овој начин: Кој ќе биде сто проценти со вас кога сте болни? Кој ќе ве сака без оглед на тоа што носи животот? “

Ако сметате дека сè уште не сте подготвени за оваа голема одлука, најдобро би било да отпатувате некаде и да ја промените околината. Тогаш ќе имате време добро да размислите за сè.

Можеби ќе ве интересира

Детаљ за време на сексот кој открива неверство

Biba

Зошто луѓето уживаат во погруб секс

Biba

Причини зошто не би требало да имате секс во вода

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.