Убавина

Модни дизајнери кои ги знаеме по име, но не ни текнува како изгледаат

 

За славните личности од светот на модата слушаме и читаме насекаде. Имињата ги препознаваме, но поголемиот дел од модните дизајнери познати по нивното име или достигнување – не ни текнува како изгледаат или никогаш не сме ги виделе.

Во продолжение следуваат фотографии за запознавање или потсетување на 10 дизајнерски икони во светот на модата.

  • Vera Wang

 

  • Vivienne Westwood

 

  • Giorgio Armani

 

  • Miuccia Prada

 

  • Gianni Versace

 

  • Alexander Wang

 

  • Tom Ford

 

  • Stella McCartney

 

  • Kenzo Takada

 

  • Donna Karan

 

Можеби ќе ве интересира

Совети од дерматолозите за убава кожа кои најверојатно не ги почитувате

Biba

Природни маски за нега на кожата

Biba

И вишокот килограми е секси

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.