Select Page

Модни дизајнери кои ги знаеме по име, но не ни текнува како изгледаат

Модни дизајнери кои ги знаеме по име, но не ни текнува како изгледаат

 

За славните личности од светот на модата слушаме и читаме насекаде. Имињата ги препознаваме, но поголемиот дел од модните дизајнери познати по нивното име или достигнување – не ни текнува како изгледаат или никогаш не сме ги виделе.

Во продолжение следуваат фотографии за запознавање или потсетување на 10 дизајнерски икони во светот на модата.

  • Vera Wang

 

  • Vivienne Westwood

 

  • Giorgio Armani

 

  • Miuccia Prada

 

  • Gianni Versace

 

  • Alexander Wang

 

  • Tom Ford

 

  • Stella McCartney

 

  • Kenzo Takada

 

  • Donna Karan

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.