Забава

Мерцедес ја претстави количката за бебиња

Принципот по кој се водеа од Мерцедес, “ако можат мама и тато, зошто не би можело и детето”, ја произведе количката за бебиња што ја изработија од Хартан, производител на детски колички. Инаку, дизајнот според кој ја изработија е добиен директно од дизајнерското студио на Мерцедес. Тркалата се направени според дизајнот на луксузната С класа на АМГ.

Вкупната тежина на количката е 8,9 килограми. Изработена е од алуминиум, а се употребени материјали што овозможуваат количката да може да се користи во сите временски услови.

Цената сè уште не е позната, но со сигурност ќе биде репрезентативна за името на дизајнерот и на производителот.

Слични написи

Штрумфовите ќе наполнат 60 години

admin

Елитните руски воени падобранци за првпат со скок од 10.000 метри

Biba

Најскапото мало место во САД

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.