Select Page

Мерцедес покажа малку од новиот болид

Мерцедес покажа малку од новиот болид

Новата сезона на Формула 1 лудориите се приближува и во неа се очекува продолжување на ривалството на големите играчи.

Се подготвуваат и подобруваат болидите.

Мерцедес на својата презентација покажа малку од тоа како ќе изгледа новиот болид, а комплетниот изглед и детали ќе ги направи на 14 февруари.

Погледнете го видеото.

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.