12.8 C
Скопје
25 февруари 2024
Убавина

Маникирот на иднината постои и доаѓа во спреј

Често пати маникирот изгледа поинаку од она што сме замислувале и што би сакале да го видиме на нашите нокти. Се чини дека овој проблем е минато, бидејќи се појави лак во аеросолни лименки, што може да се нарече иднина на козметиката.

Потребно е само да се нанесе спрејот на ноктите. Магично!

Нанесете ја основата, па спрејот во некоја боја и потоа нанесете лак за повисок сјај Измијте ја вишокот боја од прстите со вода и сапун и идеалниот маникир е готов.

Слични написи

Пијалок за кожа како од фотошоп

dart

Од која возраст децата можат да користат дезодоранси

Biba

Лејди Гага лансираше свој бренд на шминка

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.