Забава

Македонија се најде на листата на „Најдобрите места за патување за 2020“ според Lonely planet

 

Секоја година Lonely Planet објавува листа на најдобри места за патување.

На овогодишната листа се најдоа многу интересни локации.

На самиот врва на листата се наоѓа кралството Бутан, кое се наоѓа на планинскиот масив на Хималаите.

По него, според Lonely Planet, следат Англија, Аруба, Есватини, а оваа година на листата е и Македонија.

 

 

Тука се и Корзика, Холандија, Мароко и Уругвај.

Патеписците и блогерите кои пишуваат за Lonely Planet дадоа и попис на градови што би требало да се посетат како Вашингтон, Каиро, Галвеј во Ирска, Ла Паз во Боливија.

Исто така, избраа и региони што би биле интересни за посета како Тохуку во Јапонија, Мејн во САД, провинцијата Кадиз во Шпанија.

 

 

Можеби ќе ве интересира

Топ 5 работни позиции на иднината и вештини кои ќе ни требаат

admin

Осумгодишен јутјубер заработува 22 милиони долари годишно

Biba

Оригиналните ленти од слетувањето на Нил Армстронг на Месечината се продадени за само 218 долари

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.