Гастрономија

Макарони со мортадела

 

Потребни состојки:

250 г макарони

150 г мортадела, исечкана на кратки ленти или на коцки

2 лажици маслиново масло

2 лажици исцеден сок од лимон

1/2 лажичка сол

1/2 лажичка сенф

2 лажици француски магдонос разделен на цветчиња

1/3 чаша рендан пармезан

свежо сомелен црн бибер по вкус

Начин на подготовка:

  1. Макароните сварете ги според упатството на пакувањето, исцедете ги од водата и ставете ги во голем сад.
  2. Маслиновото масло, лимоновиот сок, солта и сенфот измешајте ги заедно да направите прелив.
  3. Преливот истурете го врз макароните и измешајте ги убаво да се покријат.
  4. Кога целосно ќе бидат оладени, додајте ги мортаделата, пармезанот и магдоносот. Измешајте, и ако треба зачинете со сол и бибер.

На здравје!

 

Слични написи

Пилешко “Алфредо” во рерна

Biba

Домашни тортиљи

Biba

За оваа чоколадна торта ви требаат само шест состојки и готова e за пет минути

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.