Сцена

Мадс Микелсен ќе му се придружи на Харисон Форд во Индијана Џонс 5

 

Мадс Микелсен ќе му се придружи на Харисон Форд во снимањето на петтиот дел од популарната франшиза на Индијана Џонс, пишува „Вариети“.

Стивен Спилберг, откако ќе ги режира првите четири дела од филмот, ќе ја напушти улогата на режисер и ќе им се придружи на продуцентите на филмот Кетлин Кенеди, Френк Маршал и Симон Емануел. Улогата на режисер ќе ја преземе Џејмс Манголд.

 

Детали за сценариото сè уште не се објавени и сè уште не е познато кого ќе игра Микелсен во филмот.

Премиерата на филмот беше одложена неколку пати, а според последните информации, тој ќе пристигне во киносалите на 29 јули 2022 година – повеќе од четири децении откако беше извршен првиот дел од франшизата презентирани пред јавноста.

Можеби ќе ве интересира

Мадона со уникатен начин на прославување на својот роденден

admin

Кортни Кардашијан го најави својот нов бренд позирајќи гола

Biba

Сурогат мајка ќе им го роди четвртото дете на Ким Кардашијан и Канје Вест

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.