Гастрономија

Лосос во црвен сос

 

Состојки:

4 филети лосос

1 голема црвена пиперка (печена и излупена)

1 лажица доматен сос

1 чешне лук

7 бадеми

1 лажичка маслиново масло

сол и зачини по вкус

Подготовка:

  1. Посолете ги филетите лосос и пржете ги на скара или во грил тавче на малку масло по 4 минути (најмалку) од двете страни.
  2. Додека рибата се пржи, исечете ја пиперката на парчиња и ставете ја во блендер заедно со лукот, бадемите, маслото, доматниот сос и сол по вкус. Блендајте додека да се сомелат и изедначат убаво сите состојки.
  3. Кога ќе се испржи рибата, сервирајте ја во чинија, од сосот со лажица ставете преку рибата и послужете со гарнир од млад спанаќ.

На здравје!

 

Можеби ќе ве интересира

Риба похувана без брашно

dart

Крцкави чоколадни плочки

Biba

Не ја фрлајте водата во која ги готвите тестенините

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.