Спорт

Линдзи Вон се враќа на скијачките терени

Американката Линдзи Вон изјави дека ќе се врати на скијачкиот терен веќе кон крајот на неделава на Светскиот куп во Сент Антон.

Најавата ја даде за своите фанови преку Инстаграм, со нагласок на убеденоста за постигнување на рекорден број победи во Светскиот куп.

Досега има 82 победи, а целта е да го надмине Ингемар Стенмарк со неговите 86 победи.

Таа на својот Инстаграм профил напиша:

“Уште не е готово. Зад мене се тешки шест недели, но сега сум повторно на скии и се радувам на новиот почеток. Се гледаме овој викенд во Сент Антон”.

https://www.instagram.com/p/BsVpWN8HH7n/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Можеби ќе ве интересира

Вториот најбрз нокаут во историјата на UFC

Biba

Ѓоковиќ поразен од Зверев во финалето на Мастерсот во Лондон

admin

Жоао Феликс преоѓа во Манчестер Сити, со што ќе ѝ донесе на Бенфика заработка од неверојатни 120 милиони евра

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.