Гастрономија

Лесен рецепт за Манчмалоу колач

 

Ова колаче лесно се прави и не е скапо, а ретки се оние на кои не им се допаѓа. Од многуте рецепти за него, го издвојуваме овој кој секогаш излегува успешно.

Состојките се однесуваат на помал калап.

Состојки за пандишпанот:

4 жолчки

1 чаша шеќер

1 чаша млеко

1 чаша брашно

1/2 чаша масло

1 прашок за пециво

1-2 лажици какао

Една чаша = 200 мл

Состојки за кремот:

4 белки

5 лажици шеќер

1 ванилин шеќер

Глазура:

1 чоколадо за готвење

1-2 лажици масло

Начин на подготовка:

  1. Пандишпан: пенесто изматете ги жолчките со шеќерот, па додајте ги останатите состојки. Оваа смеса печете ја околу 40 минути на 180 степени Целзиусови.
  2. Крем: Изматете ги пенесто белките, постепено додавајќи ги шеќерот и ванилата.
  3. Кога ќе се испече пандишпанот, врз него сипете го изматениот крем и печете уште 5 минути.
  4. На крајот прелијте го колачето со глазура од стопено чоколадо.

На здравје!

 

Related posts

Нискокалоричен чипс од краставици печен во рерна

Biba

Брзо непечено чоколадно колаче

Biba

Свежа овошна тирамису торта

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.