Гастрономија

Ледено кафе без шеќер, со необичен додаток

Потребни состојки:

3 лажички инстант кафе

3 урми

3 лажици бадемово млеко

2 лажици грчки јогурт

1/2 чаша мраз

околу 200 мл незасладена течна павлака (хопла)

Начин на подготовка:

  1. Урмите и бадемово млеко измиксирајте ги во блендер.
  2. Додајте ги кафето, јогуртот и мразот, и повторно измешајте.
  3. Сипете го кафето во чаши кои претходно сте ги изладиле во фрижидер и на крај додајте ја хоплата.

На здравје!

Можеби ќе ве интересира

Колбаси, пиперки и кромид во две варијанти

Biba

Едноставен рецепт за пилешко со шампињони

Biba

Хранливо и вкусно зелено смуди

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.