11.8 C
Скопје
25 февруари 2024
Спорт

Легендата на светскиот фудбал – Марадона, како да исчезна

Аргентинецот Диего Армандо Марадона, во моментов тренер на мексиканскиот второлигаш Дорадос, како да пропадна во земја. Клубот во моментов е без тренер, иако новата сезона започна.

За причините сè уште се шпекулира. Едни велат дека малку повеќе го продолжил празнувањето на Божиќ и Нова година дома, во Аргентина, а другата причина вели дека има проблем со продолжување на договорот со актуелниот клуб и сака на овој начин да изврши притисок врз челниците на клубот.

Додека не се среди доаѓањето на Аргентинецот, негова замена најверојатно ќе биде Хозе Марија Мартинез, исто така Аргентинец.

Дали и кога ќе се појави Марадона, останува да се види.

Слични написи

Новак Ѓоковиќ по третпат го освои US Open

Biba

Некомплетниот Вардар го победи Извиѓач

Biba

Ѓоковиќ на турнирот во Мајами елиминиран од Шпанецот Роберто Баутиста Агут

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.