Автомобилизам

Лада Нива 6×6 – играчка за помалку богатите

За скапите теренски возила со 6×6 пренос, како играчки за богатите – има безброј написи. Најпознат таков модел е Mercedes G63 AMG 6×6.

Но постојат ентузијасти кои се потрудиле да направат конкурент на играчките за богатите. Такво возило е Лада Нива 6×6. Возилото не е во сериско производство, туку е произведен еден примерок од момците од Garage 54 за да се докаже дека е возможно.

Погледнете го видеото за процесот на изработка на овој теренец.

Слични написи

Новиот Porsche Macan S со нов V6 турбо мотор е посилен, побрз и поудобен

Biba

Alpina D3 S е уште посилна и побрза верзија на BMW M340d

Biba

Power Division нуди Audi RS7 кој забрзува подобро од Veyron

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.